Ako som si oddýchla v saune...

Autor: Renáta Pavešicová | 23.1.2011 o 13:01 | Karma článku: 4,15 | Prečítané:  1393x

  Verejné sauny , to je  vám čosi..... a najmä  vtedy, ak návštevné dni majú ženy. Jeden by neveril,  čo všetko a ako pekne dobiela  sa v nich   preberie.....vlastne.....preperie. Avšak.....nielen bielizeň sa tam perie.  Tej  pararadoxne, najmenšia pozornosť venovaná   je. Zväčša bez zbytočného predpierania ,  nerobia sa žiadne, s  jej  vypraním ceremónie.  Jedna druhej  radu  dá,   čo s čím treba  prať,  na akú škvrnu  si  čo, kde a za koľko má  zaobstarať.  A práčka naplnená ,  zavrie  sa  a.....perie sa.  

 

Hneď na to  poväčšine..... do kuchyne sa  ide.  A už aj variť  začíname! Recepty si meníme, skúsenosti v pečení  jedna druhej  si  odovzdávame.  Ani sa  však nenazdáme,  celkom nenápadne, z  varenia  na chudnutie  prechádzame.  A všetky, čo sme varili, už aj hneď sme dojedli!  Lebo ...všetky nejakú diétu držíme. Povinne! A  aj tá chudá, čo pribrať by skôr mohla, sa k diétovaniu  pridá. Vraj po vianociach pribrala  pol kila.

Napokon príde rozprava, ktorá kde a s kým spáva,  ale aj rozprava, kedy, kto a na čo umrel,   ba dokonca i  lekársku diagnózu  dozvieme sa na záver.

Sem tam nejaký telefonát  si vypočujeme , vrieskajúce dieťa  nám medzi tým skáče  po osuške.  Aké milé....... Hneď  je veselšie na svete. Lebo...... mohlo by nám skákať ešte aj po hlave a to by bolo horšie.

Aby aj vám  veselo bolo,  smelo príď te a nezabudnite si priniesť  špinavej bielizne celé noše,  tam sa to hneď a príjemnejšie ako doma samej,  vyperie.

Do vyprania milé dámy.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Fico dal z rezervy hokejovému zväzu, hoci ten dotáciu nutne nepotreboval

Z rezervy predsedu vlády Robert Fico opäť prispel aj obci Hrušovany, kde vyrastal, či Starej Bystrici, kde je starostom poslanec Smeru.

DOMOV

Čudne rozdelené peniaze siahajú ku Kaliňákovmu známemu

Highchem nemá podľa hodnotenia dostatočné odborné kapacity.

KOMENTÁRE

Dankove snahy o nastavenie nových pravidiel by mali vyvolávať silné obavy

Slovenskí politici nechcú skladať účty.


Už ste čítali?